• Api10 Propolis Damla (Alkolsüz) 20 ml
  • Api10 Propolis Damla (Alkolsüz) 20 ml

Api10 Propolis Damla (Alkolsüz) 20 ml

Ürün Kodu : 153       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
Marka :  Api10
82.80 TL   Kdv Dahil
Yeni Ürün
-
+


Api10 Propolis Damla (Alkolsüz)


Namık Kemal Üniversitesi Tekno Park'ta Geliştirilen Api10 Propolis Damla

 Saf Propolisi Süt Asidi İle Çözerek Üç Kat Daha Yüksek Değerlere Sahip

 

Propolis Nedir?


Propolis, işçi arıların kovan içerisindeki besinleri, larvaları ve kendilerini çeşitli patojen mikroorganizmalardan ve virüslerden korumak amacıyla bitkilerin yaprak, gövde, tomurcuk vb. kısımlarından topladığı reçinemsi bir maddedir. Arılar topladıkları bu maddeyi başlarında yer alan salgı bezlerinden salgıladıkları enzimlerle biyokimyasal değişikliğe uğratarak propolisi oluşturur.

 

Propolis Nasıl Tüketilmelidir ?

 

Propolis, ilk toplandığı hali içerisinde (ham propolis halinde) çeşitli dış maddeler ve balmumu barındırmaktadır. Bunun öncelikli sebebi son derece yapışkan olması ve kapan yada kovanlardan kazınarak elde edilmesidir. Bu hali ile (ham propolis hali ile) tüketmek, faydalı içeriklerin insan bünyesine katılımında kayıplara neden olması ve kazınarak toplandığı sırada karışacak yabancı maddelerin varlığı sebebi ile tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine ayrıştırılmış ekstrat form ile tüketmek daha avantajlı olacaktır.

 

 

PROPOLİS İÇERİĞİNDE NELER VAR ?

 

Flavanoidler, insanlar tarafından sentezlenemeyen bitki fitokimyasalları olup insan sağlığına pozitif etkilerinin olduğu bilinmektedir. Propolisin diğer bileşenleri ise kafeik asit ve esterleri, aldehidler, aromatik esterler, terpenler, lignanlar ve fenolik bileşiklerdir. Biyolojik aktiviteye sahip bu maddelerden en fazla etki flavanoidlerde görülür. Bal arıları tarafından bitkilerden toplanan salgılar arı tarafından salgılanan bazı enzimlerle karışarak içeriğini iyice zenginleştirir. Bütün bu maddeler propolisin çok fonksiyonlu bir madde olmasını sağlar.

 

Ürünümüz damla formunda 20 ml'dir. 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.